Vuotuiset arkistot: 2020


Nyt voit maksaa jäsenmaksusi helposti ja turvallisesti verkkopalvelussamme! siirry verkkopalveluun www.puranen.org/jäsenmaksut sukuseurallamme on nykyisin kolme erilaista jäsenmuotoa ja kolme vuosittaista jäsenmaksua, jotka ovat vuonna 2020: varsinainen jäsen; vuosijäsenmaksu 30 euroa perhejäsen; vuosittainen perhejäsenmaksu 10 euroa varsinaisen jäsenen LISÄKSI puolisolta tai samaan ruokakuntaan kuuluvalta perheenjäseneltä kannatusjäsen; vuosittainen kannastusjäsenmaksu 50 euroa Jäseneksi voit liittyä […]

Jäsenmaksu verkkopalvelussa


Nyt voit tehdä verkkopalvelumme kautta Purasten sukukirja II -osan ennakkotilauksia 30.4.2020 asti! Kirjan ennakkotilaushinta on sukuseuramme jäsenille 70 € + 10 € postituskulut/kirja, mikä laskutetaan keväällä 2020. Kirja julkistetaan kesällä 2020. Kirjan toimittamiseen ja sukutietojen hankkimiseen ovat osallistuneet sukukirjan toimitusneuvoston asiantuntijajäsenen Ari Kolehmaisen lisäksi toimitusneuvoston muut jäsenet (Tarja Piitulainen, Pirkko […]

Sukukirja II ennakkotilausaikaa jatkettu!


Sukuseuramme kerää Purasten sukukirja II -osaa varten tietoja sukumme jäsenistä. Voit ilmoittaa lomakkeellamme tietojasi kirjan toimitusneuvostolle: http://www.puranen.org/main/sukukysely/ Toimitusneuvoston puheenjohtajana on Tarja Piitulainen (tarja.piitulainen@puranen.org), kirjan vastaavana asiantuntijatoimittajana, sukututkija, FM Ari Kolehmainen (kolehmainen.ari@gmail.com) ja jäseninä Camilla Paavonen (camilla.paavonen@puranen.org), Emilia Paavonen (emilia.paavonen@puranen.org) sekä sihteerinä Kimmo Puranen (kimmo.puranen@puranen.org). Toimitusneuvoston yhteinen sähköpostituslista on sukukirja@puranen.org. Sukutietojen keräysaika päättyy […]

Kerro sukutietojasi ! – ohjeita Purasten sukukirja II -osaan